Sonte dueli i Joshua – Ngannou

Vjen momenti. Meçi i madh mes Anthony Joshua dhe Francis Ngannou do të zhvillohet sonte në Riad të Arabisë Saudite.

Britaniku do të kërkojë fitoren e radhës përball ish-kampionit të peshave të rënda të UFC, Francis Ngannou, një meç që pritet të dhurojë duel tejet të fortë.

Kujtojmë se fituesi i këtij meçi mund të përballet me njërin nga dyshja Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk për kampionin e padiskutueshëm botëror të peshave të rënda.

Dueli mes Joshua-s dhe Ngannou nis në orën 23:00. 

Go to TOP