SPORT

Spanjë – Poloni, formacionet zyrtare

Gjithçka është gati për ndeshjen e tretë dhe të fundit për ditën e sotme në Kampionatin Evropian.

Spanja e pret Poloninë në ndeshjen e xhiros së dytë në grupin E.

Spanja hyn në këtë ndeshje pas barazimit të papritur ndaj Suedisë pa gola në ndeshjen e parë.

Në anën tjetër, Polonia u mposht në xhiron e parë nga Sllovakia dhe i nevojiten patjetër pikët sonte për të vazhduar ëndrrën për kualifikim tutje.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet startuese: