Bota

Spanja konfirmon 849 viktima në 24 orë dhe 8,269 të vdekur në total

Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend, duke e rënduar bilancin tragjik nga COVID-19 në Spanjë.  

Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të viktimave pas Italisë e cila ka shënuar 11,591.  

Në të gjithë vendin janë regjistruar 94,417 të infektuar.