SPORT

Southgate në hall, sulmuesi në dyshim për çerekfinalen me Suedinë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se sulmuesi Jamie Vardy është në dyshim për ndeshjen çerekfinale të Botërorit kundër Suedisë të shtunën.

Vardy pësoi një dëmtim në ndeshjen kundër Kolumbisë dhe nuk ishte në gjendje të gjuante penallti për skuadrën e tij, siç ishte planifikuar më herët.

“Vardy nuk u stërvit me ne sot (e premte), kështu që është në dyshim për këtë ndeshje. Por, do të dimë më shumë nesër (e shtunë). Të tjerët të gjithë ishin në fushë”, deklaroi Southgate.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.