SPORT

Southgate lavdëron Republikën Çeke: “Çekia kundërshtari më i vështirë”

Anglia do të përballet nesër ndaj Çekisë.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00.

Para ndeshjes trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka deklaruar se Çekia është kundërshtari më i vështirë i grupit.

“Ne po luajmë një ekip krejtësisht të ndryshëm dhe një ekip shumë të mirë nesër kundër Republikës Çeke për të cilin kam fituar një respekt të madh. Trajneri ka bërë një punë fantastike atje, ata janë një ekip shumë i rrezikshëm”, tha Southgate.