Kosova

Sot pritet mot me shi

Prishtina Weather njofton se java fillon me vranësira dhe mundësi për shtrëngata me shi, madje edhe temperaturat në rënie.

Për sot parashihet paradite me kthjellime, e në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Ditën kryesisht me vranësira, e priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

Temperatura maksimale do të jetë 26 gradë Ceslsius, ndërsa ajo minimale 15 gradë

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483