Kosova

Sot Kurti mbledh kabinetin qeveritar si dhe takohet me komandantin e KFOR-it

Agjendë e ngjeshur e pret sot Kryeministrin e Republikës së Kosovës Albin Kurtin.

Ai pritet që të mbledh qeverinë sot nga ora 16:00.Kurti gjithashtu pritet të takohet edhe me Komandantin e KFOR-it, Michele Risi.

Takimi e konfirmoi dje gjatë konferencës që mbajti lidhur me publikimin e letrave nga ana e tij, në mes të Hashim Thaçit sa ishte kryeministër me NATO-n, në të cilën thuhej se FSK nuk do të mund të futet në veri të vendit pa pëlqimin e KFOR’it.

Mbledhja e qeverisë pritet të fillojë nga ora 16:00.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.