Kosova

Sot Forumi i liderëve pa PDK-në dhe VV-në

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thirrur për një takim sot liderët e partive politike, të cilin takim pritet ta bojkotojnë përfaqësuesit e PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Takimi mbahet me qëllim të bashkërendimit të qëndrimeve të spektrit politik të vendit, në procesin e dialogut me Serbinë, si dhe në prag të vizitës më 27 qershor në Uashington.

Forumi i liderëve mbahet në ora 11:00 në Zyrën e Kryeministrit.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.