KULTURË

Sonte nga TKK na vjen një shfaqje online

Teatri Kombëtar i Kosovës edhe sot do të sjellë një shfaqje online në Facebook.

Shfaqjen “Tregtari i Venedikut” nga William Shakespeare, me regji të Mattheë Lenton mund ta ndiqni në faqen zyrtare të TKK-së në Facebook nga ora 20:00.

Në shfaqje luajnë: Luan Jaha, Gresa Pallaska, Armend Baloku, Armend Smajli, Ylber Bardhi, Arta Selimi, Bujar Ahmeti, May-linda Kosumovic, Tristan Halilaj, Semira Latifi, Albulena Kryeziu, Kumrije Hoxha, Labinot Raci dhe Shpejtim Kastrati.

Mbrëmë u dha shfaqja “I Ligu për Mend” të Gjergj Fishtës, me regji të Altin Bashës.

Sonte, në ora 20:00 në formatin Livestream në faqën tonë të Facebook-ut për ju e sjellim super…

Gepostet von Teatri Kombëtar i Kosovës am Samstag, 4. April 2020

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.