Rajoni

Slloveni/ 59 viktima si pasojë e koronavirusit brenda 24 orëve

59 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit, dhe 1,302 raste të reja janë konfirmuar në Slloveni.

Siç u njoftua në llogarinë në Twitter të qeverisë sllovene, janë 1,299 pacientë në spitale, nga të cilët 204 janë në kujdes intensiv, raporton STa.