Bota

Siria konfirmon vdekjen e parë nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Sirisë ka konfirmua zyrtarisht vdekjen e parë nga koronavirusi i ri.

Viktima ishte një grua që ishte dërguar me urgjencë për trajtim në spital dhe më pas analizat treguan se ishte e infektuar me koronavirusin e ri.

Siria deri më tani ka konfirmuar vetëm pesë raste të të infektuarve, por mjekët dhe dëshmitarët thonë se ka më shumë.

Zyrtarët mohojnë se po fshehin shifrat, por kanë vendosur një masë të izolimit për të frenuar pandeminë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.