Kosova

Shyqiri Bytyqi i bashkohet PSD’së

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë gjatë ditës së sotme zyrtarisht ka aderuar në PSD, shkruan Kosova.info.

Ai ditë më parë dha lajmin që është larguar nga NISMA.

Këtë ai e bëri të ditur përmes një konference për media që e mbajti me kryetarin e PSD’së, Shpend Ahmetin.