Kombëtare

Shqipëri/ Ulen temperaturat

Shqipëria kushtëzohet nga mot i kthjellët gjatë paradites, por mesdita sjell kalim të vranësirave në zonat veriore dhe lindore.

Ndërsa nata largon vranësirat duke bërë që kthjellimet të jenë dominante në të gjithë territorin.

e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë, sipas MeteoAlb.