Kombëtare

Shqipëri/ Ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Në Shqipëri sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 20°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 21°C.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë./t.ch