Kombëtare

Shqipëri/ Java nisë me diell…

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17º në 34ºC, në zonat e ulëta nga 19ºC në 36ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 37ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë./T.Ch

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.