Rajoni

Shqipëri, 9 të vdekur dhe 141 raste të reja me coronavirus

Nëntë persona kanë humbur jetën nga coronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2334 testime të kryera, janë konfirmuar 141 raste të reja, ndërsa raportohet se janë shëruar 604 persona.

Statistika (06 Prill 2021)

Raste të reja ditore        141
Të shëruar në 24 orë     604
Të shtruar në spitale      256
Humbje jete në 24 orë    9
Testime ditore                2334

Testime totale            575,055
Raste pozitive             126,936
Raste të shëruara        95,035
Raste Aktive                 29,618
Humbje jete                  2283

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë   20978
Fier      2556
Durrës   1233
Gjirokastër  1229
Shkodër  1028
Vlorë     743
Korçë   737
Kukës     346
Dibër    337
Elbasan  243
Lezhë     134
Berat     54.