SPORT

“Shpresoj që Messi ta përfundojë karrierën në Barcelonë”

Lobo Carrasco, legjenda e Barcelonës, ka vetëm një dëshirë; Leo Messi ta përfundojë karrierën në “Camp Nou”.

Futbollisti më i mirë në histori të klubit dhe në botë, mund të largohet në fund të sezonit, në qershor, pasi t’i skadojë kontrata.

Ai deshi të largohet edhe verën e kaluar, por nuk e lejoi ish presidenti Josep Maria Bartomeu.

Sido që të jetë, Carrasco, në rrjetet sociale me fansa, u shpreh: “Shpresoj që Messi ta përfundojë karrierën në Barcelonë”.

Ai gjithashtu beson se Barcelona do t’i lërë pas këto kohë negative për t’u rikthyer furishëm aty ku ishte vite më parë.