SPORT

Shorti për Kupën e Kosovës/ Këto janë sfidat interesante

Është hedhur shorti për 1/8 e DigitAlb Kupën e Kosovës në futboll.

Dueli kryesor i kësaj faze pa dyshim se do të jetë ballafaqimi ndërmjet Ballkanit dhe Trepçës ’89.

Prishtina udhëton në Lipjan për t’u ndeshur me Arbërinë e Dobrajës, anëtar i Ligës së parë.

Fituesi aktual i kësaj gare, skuadra e Feronikelit do të përballet në Drenas me ekipin A&N.

Ndeshjet do të zhvillohen këtë fundjavë, me 7 dhe 8 dhjetor./zeri

Shorti

Feronikeli – A&N

Drenica – Dardana

Vitia – Dukagjini

Trepça – Vushtrria

Gjilani – 2 Korriku

Arbëria – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Liria – Ferizaj