Bota

Shkrumbimi i Notre Dame(FOTO)

Mbarë bota u shokua kur mësoi për djegjen e katedrales së Notre Dame në Paris.

Zjarri u përhap me shumë shpejtësi dhe zjarrfikësit ishin të pafuqishëm për ta shuar shpejt atë.

Notre Dame është një katedrale e ndërtuar në shekullin e 12 me një stil të veçantë dhe unik.

Më poshtë do gjeni foto nga zjarri i madh që shkrumboi katedralen e njohur.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483