Rajoni

Shkon në 198 numri i vrasjeve në Greqi/ Vrasin shqiptarin, policia arrestohen dy persona

Dy arrestime janë bërë sot nga oficerë të policisë greke në ishujt Syros dhe Ios, për vrasjen e një shqiptari që punonte në dyqan frutash në ishullin Mykonos.

Sipas burimeve te mediave vendase, kur viktima po shkonte me një furgon në Vothonas, dy persona me një motor skuterët iu afruan atij dhe e goditën me breshëri.

Një vendas 56-vjeçar dhe nje i huaj 21 vjeçar u arrestuan në Syros dhe Ios, të cilët u konfiskuan dhe cigare të improvizuara të kanabisit.

Mediat raportojnë se shqiptari është një njohës i vjetër i Autoriteteve, pasi që në vitin 2013 ai u akuzua për përfshirje të trafikut të drogës dhe u dërgua edhe në burg, nga ku u largua në vitin 2015 dhe u kthye në Mykonos. 

Zyrtarët e policisë po kërkojnë në të kaluarën për të gjetur se çfarë llogarish të hapura kanë dhe kush po përpiqen ta mbyllin gojën.

Viktima u dërgua në Qendrën Shëndetësore Mykonos për ndihmë të parë dhe u transferua pastaj në një spital në Atikë, ku dhe ka vdekur.

Sipas gazetarit Shpëtim Zinxhira, me vrasjen e sotme shkon në 198 numri i vrasjve dhe i vdekjeve ne Greqi

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.