Kombëtare

Shkoi në shkollë, s’u kthye më, zhduket 14- vjeçarja nga Prizreni!

Një vajzë e mitur nga Prizreni është zhdukur, që nga dje nuk dihet për fatin e saj.

Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar Shaban Osmanollaj, zëdhënës në Policinë e Kosovës në rajonin e Prizrenit.

“Rasti është lajmëruar nga vetë babai i saj. Vajza e tij ka dalë nga shtëpia dje në orën 07:00 të mëngjesit, ka mbajtur vetëm dy orët e para në shkollë dhe më pas ka dalë nga aty, çka se nuk dihet ende për lokacionin e saj”.Ndryshe, vajza është 14- vjeçare.