Love & Sex

Shkencëtarët zbulojnë viagrën natyrale që nxit kënaqësinë tuaj seksuale dhe nuk ka efekte anësore

Si të përgatisni viagra natyrale – Pse të dilni blini viagra, kur tani mund ta bëni lehtësisht në shtëpi? Një nga përbërësit më të shëndetshëm dhe më të freskët që përdoret për ta bërë këtë është shalqiri.

Sidoqoftë, dy përbërës të tjerë luajnë një rol shumë të rëndësishëm. Një përzierje e këtyre tre përbërësve mund t’ju japë një nxitës të përsosur të kënaqësisë.

Studiuesit dhe shkencëtarët e shëndetit shpjegojnë se lëngu i shalqirit është në vetvete një “viagra natyrale”. Sipas një raporti nga healthfoodstar.com, konsumimi i shalqirit ndihmon rritjen e dëshirës seksuale tek burrat që kanë një funksion të butë deri të moderuar ereksion.

Një studim i botuar në revistën “Urology” zbulon se cirkulina e gjetur në shalqi, ka aminoacide. Kjo përmirëson rrjedhën e gjakut edhe në penis dhe që gjithashtu pa efektet anësore që mund të ketë dikush nga viagra.

Ky frut ka sasi të madhe të vitaminës C dhe ka 92% ujë dhe është e dobishme për njerëzit që luftojnë me impotencë.

përbërësit:

-Shalqi

-1 limon

-1 shegë

Metoda:

Merrni një blender dhe vendosni të gjithë përbërësit dhe i përzieni mirë.

Derdhni lëngun në shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si të konsumoni:

Çdo mëngjes pini 1/3 filxhan lëng stomaku bosh.

Ndiqni të njëjtin proces para darkës.

Ky lëng i shëndetshëm dhe natyral do të përmirësojë rrjedhën e gjakut tepër në pjesën tuaj intime dhe do t’ju ndihmojë të performoni më mirë në shtrat.

Kjo përzierje mund të përdoret nga kushdo, pasi nuk ka efekte anësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.