Kombëtare

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë të Kosovës e Shqipërisë në Spanjë, 7 në pranga

Shkatërrohet një bandë grabitësish në Spanjë që përbëhej nga shqiptarët të Shqipërisë dhe të Kosovës.

Mësohet se në pranga kanë rënë 7 persona.

Sipas mediave vendase grupi kishte kryer rreth 150 grabitje, kryesisht në Mallorca dhe Ibiza, shkruan NOA.

Ata ishin ekspertë në vjedhjen e banesave dhe sendet e grabitura i shisnin më pas në tregun e zi.

Mes sendeve të grabitura policia ka mundur të gjejë një BMW X5, një Volkaswagen Golf, një Seat Leon dhe sende të tjera me vlerë të përafërt, 300 mijë euro.

Nuk bëhen të ditur emrat e të arrestuarve.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483