Rajoni

Sheshi “Skëndërbej” i Tiranës – Hapësira më e mirë publike në Evropë

Në Barcelonë ditën e sotme u nda çmimi Evropian për Hapësirën më të Mirë publike, i cili u fitua nga sheshi “Skënderbej” i Tiranës.

I pranishëm në Barcelonë ishte edhe kryetari i Tiranës, Erion Veliaj. Çmimi për sheshin “Skënderbej” u dha nga një juri ndërkombëtare, transmeton tch.

Ishin 280 projekte në konkurrim nga 32 shtete evropiane dhe vendi i parë u fitua pikërisht nga sheshi “Skënderbej”.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483