SHËNDETËSIA

Shërohen edhe katër pacientë me koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka njoftuar se katër persona të cilët ishin prekur nga virusi Covid-19, janë shëruar.

Vitia siguroi se katër pacient janë konfirmuar zyrtarëisht të shëruar nga koronavirusi, pasi që atyre iu bë dy herë testimi.

Vitia falënderoi stafin e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) për punën e tyre të jashtëzakonshme.

“Katër pacientë të shëruar.

Pas përsëritjes së dytë të testimit, edhe katër pacientë konfirmohen zyrtarisht të shëruar nga COVID-19.

Faleminderit stafit të mrekullueshëm në Klinikën Infektive, Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik dhe të gjithë infermierëve dhe mjekëve anëemabanë Kosovës për punën e jashtëzakonshme.

T’i ndihmojmë edhe ne në këtë betejë

Qëndroni në shtëpi
Ndiqni rekomandimet e MSH dhe IKSHP
Bashkë do t’ia dalim

Ju faleminderit për bashkëpunimin!”, shkroi Vitia.

Deri më tash në Kosovë janë konfirmuar 108 raste të konfirmuara me koronavirus, një nga të cilët ka vdekur dhe pesë të tjerë janë shëruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.