Kombëtare

Shembet vila 3-katëshe në Durrës, mister fati i 7 anëtarëve të një familje

Ankth e tensione për një familje në lagjen nr.18 në Durrës. 7 anëtarë të një familje në këtë lagje, që banonin në një vilë 3 katëshe deri më tani rezultojnë të zhdukur, ndërkohë që vetëm anëtari i 8 ka mundur të dalë nga rrënojat.

Nga informacionet që përcjellë gazetarja Klodiana Lala bëhet e ditur se banesa është shkatërruar thuajse totalisht dhe kjo e bën të pamundur ndërhyrjen e forcave të emergjencave.

Situata bëhet edhe më shumë dramatike, pasi nga brenda banesës nuk ka asnjë lëvizje apo thirrje për ndihmë. Deri me tani 7 persona konfirmohen se kane humbur jeten, nderkohe qe mbi 300 te tjere jane plagosur.