Bota

Sërish lëkundje të forta në Turqi

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesit

Një tërmet ka rënë pak më parë në zonën e Elazig, vend ku u ndje tërmeti me magnitudë 6.8 para pak javësh.

Këtë herë magnituda ka qenë 4.4 e shkallës Rihter, dhe nuk raportohet për të lënduar apo dëme.

Gjithsesi lëkundjet kanë qenë të forta, siç raportojnë mediat turke.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.