Bota

Sërish Jean-Claude Juncker, Sekretarja britanike: I tmerrshëm (Video)

Sjellja groteske e Jean-Claude Juncker ndaj grave duhet të ishte vënë nën hetim zyrtar’, pretendon Amber Rudd.

Sekretarja britanike  e Punës dhe e Pensioneve e quajti presidentin e Komisionit të BE “të tmerrshëm” pas takimit të javës së kaluar në BE, gjatë të cilit ai u shfaq duke ‘u sjellë keq’ me  Theresa May dhe duke shpupuritur flokët e një gruaje, sjellje, të cilën Rudd e dënoi  si ‘të tmerrshme’.

Ajo tha: ‘Ai është i kobshëm. Ajo që unë mendova më parë ishin ato fotografi të mënyrës se si po mbante kryeministren. Nuk më pëlqen kjo. ‘

Duke i quajtur “groteske” prekjet ndaj flokëve të gruas, ajo tha se ajo kishte shmangur “përqafimet e mëdha” të përgatitura nga Komisionerët e BE duke pretenduar se ajo kishte një të ftohtë.

Ajo i tha The Daily Telegraph: ‘Është groteske. Dua të them, nëse kjo ka ndodhur në parlamentin tonë, shpresoj se do të ketë një ankesë zyrtare.

“Kur shkova në BE për takime, shpesh kam pasur ‘një të ftohtë të tmerrshëm’ për të këmbëngulur që të mos mbërthehem në një përqafim ariu. Të gjithë komisionerët e BE-së duan të bëjnë përqafime të mëdha.”

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//ugroocuw.net/4/3473483