Rajoni

Serbia në zi, raportohet për vdekje të reja dhe një numër të lartë të të infektuarve me koronavirus, në Kroaci…

Tetë persona kanë vdekur në Serbi në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 258 raste të reja.

Numri total i të vdekurve në Serbi ka arritur në 598. Në 24 orët e fundit janë testuar 7168 persona.

Në Kroaci katër persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, e janë regjistruar 34 raste të reja. Numri total i të vdekurve në Kroaci ka arritur në 153.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483