Rajoni

Serbia në gjendje të rëndë, vazhdon t’i numërojë viktimat e radhës nga Covid-19

Autoritetet në Serbi kanë njoftuar për katër persona të vdekur si pasojë e COVID-19 si dhe për 93 raste të reja të infeksionit në 24 orët e fundit, përcjell B92.

Me këtë, numri i të vdekurve në këtë vend është rritur në 197, ndërkohë i të infektuarve në 9.557.

Sipas b92, të hospitalizuar janë 2.023 pacientë, kurse 53 prej tyre janë në gjendje kritike.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.