Kombëtare

Serbi e rrah shqiptarin në Graçanicë

Është sulmuar fizikisht një shqiptar nga një serb në Graçanicë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se mëngjesin e ditës së diel rreth orës 10:30 një shqiptar është sulmuar fizikisht nga një serb në Graçanicë.

Sipas njoftimit, deri te sulmi fizik ka ardhur si pasojë e një mosmarrëveshjeje.

Në lidhje me këtë rast nuk ka asnjë të lënduar dhe as të arrestuar dhe se me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483