Kosova

Selmanaj: VV’ja e ka parë LDK’në si trapbolinë për të kaluar në koalicion me PDK’në

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e shfrytëzoi partinë e tij për të kaluar në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.

“Veç në Kosovë ndodh që i shkarkuari të shkarkojë. Aspak nuk dallon nga të tjerët. Po të vazhdonte Kurti me qeverisje, do t’i shkaktone dëme të parikuperueshme vendit”, është shprehur Selmanaj.

“VV’ja e ka parë LDK’në vetëm si trampolinë, për të kaluar në koalicion me PDK’në”, ka deklaruar ai në Rtv Dukagjini.

“Jo ndërmjetësuese për të bërë koalicion me ta, por LDK ta heqin pak prej pushtetit, e të thonë që kjo është PDK tjetër, dhe jemi të gatshëm të bëjmë me të”, ka thënë Selmanaj.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.