Kosova

Selmanaj: Kurti nuk e shpalli gjendjen e jashtëzakonshme sepse u fut në paranoja

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, nuk e shpalli gjendjen e jashtëzakonshme sepse u krijuan paranoja. 

“Kurti nuk e shpalli gjendjen të jashtëzakonshme sepse u krijuan paranoja si puci e gjana tjera”, është shprehur Selmanaj. 

“E më pas e shkeli kushtetutën duke vepruar mbi paranoja”.

Tutje, Selmanaj tha se nuk ka ekzistuar asnjë koordinim në mes të LDK’së dhe presidentit Thaçi në zhvillimet e fundit politike në Kosovë.

“Ne kemi vlerësime më negative se sa VV’ja për presidentin Thaçi”, ka thënë Selmanaj. 

“LDK’ja në asnjë variant nuk është në koordinim me presidentin Thaci, e as për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme”, shtoi Selmanaj.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.