Rajoni

Së paku 12 persona të lënduar në protestën në Tiranë, 11 policë e një gazetar

Së paku 11 efektivë të FNSH kanë mbetur të plagosur nga përplasja që ndodhi para Ministrisë së Brendshme me protestuesit.

Ata janë shtruar në Spitalin Ushtarak, ku marrin ndihmën e parë mjekësore.

Në ambientet e Spitalit Ushtarak ishte drejtorit i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ku përgëzoi efektivëve e policisë për punën e bërë, ndërsa iu uroi shërim të shpejtë të lënduarve.

Veliu ka folur edhe lëndimin e kryeredaktorit të Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmi, duke theksuar se do të jenë pamjet filmike që do të hedhin më shumë dritë mbi këtë ngjarje.

“Falënderoj punonjësit e Policisë së Shtetit që treguan profesionalizëm dhe e menaxhuan me efikasitet. Bënë detyrën me integritet. Do jenë pamjet filmike që do saktësojnë nëse ka gabuar Policia e Shtetit apo qytetarët”, tha Veliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.