SPORT

Sarri prezantohet tek Chelsea

Chelsea ka zyrtarizuar angazhimin e Maurizio Sarri në postin e menaxherit pas shkarkimit të Antonio Conte

Maurizio Sarri është zyrtarizuar si menaxher i ri i Chelsea dhe si pasardhës i të shkarkuarit Antonio Conte.

Sarri që u shkarkua nga Napoli, ka nënshkruar kontratë tre vjeçare dhe ka thënë se është i lumtur me kalimin e tij te Chelsea.