Kombëtare

Sapo e kalojnë kufirin Shqipëri-Kosovë, shtetasit e huaj plaçkiten nga persona të panjohur

Rasti është raportuar dje. Sipas informatave të para, ai është duke u hetuar nga Policia e Kosovës  – shkruan Kosova.info

Sipas raportit 24 orësh: Katër viktimat meshkuj shtetas të huaj, kanë raportuar se posa kanë kaluar kufirin Shqipëri-Kosovë, pesë të dyshuar të panjohur i kanë grabitur para dhe dy telefona, si dhe i kanë sulmuar fizikisht”.

Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, thuhet më tutje në raport./Kosova.info/