SPORT

Sadio Mane pozitiv me COVID-19, humb ndeshjen e nesërme

Sadio Mane ka rezultuar pozitiv me OCIVD-19 dhe do ta humbë ndeshjen e nesërme ndaj Aston Villas.

“Saio Mane ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe aktualisht është në vetizolim sipas udhëzimeve të nevojshme”, thuhet në konfirmimin e Liverpoolit.

Klubi ka konfirmuar se Mane ka pasur disa simptoma të vogla të virusit por në përgjithësi ndjehet mirë, transmeton KOHA.

Mane është futbollisti i dytë i Liverpoolit që rezulton pozitiv me koronavirus, pasi ditë më parë kishte rezultuar edhe Thiago Alcantara.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.