Video

Rusi vs Gjeorgji: Lufta që tronditi rajonin e Kaukazit

Para një dekade, lufta filloi mes Rusisë dhe Gjeorgjisë në rajonet separatiste të Osetisë Jugore dhe Abkazisë.

Të dy palët akuzuan njëra-tjetrën për fillim të luftimeve. Lufta e shkurtër mori jetën e qindra personave, dhjetëra mijëra të tjerë u zhvendosen si dhe la të dy rajonet separatiste në një konflikt të ngrirë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483