Rryma, shkaktar i djegies së pronës së Radosavljeviq, konfirmon policia

Një pronë e drejtorit të Kulturës, Rinisë dhe Sport në Leposaviq, Nenad Radosavljeviq, është djegur këtë të shtunë.

Nga Policia e Kosovës e kanë konfirmuar atë që ka ngjarë, sikurse edhe shkaktarin.

“Shkaktar i zjarrit është rryma”, ka konfirmuar për KlanKosova.tv, zëvendësdrejtori i Policisë për Rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani.

Për dallim prej tij, zëvëendësministri i MAPL-së, Arbër Vokrri, ka thënë se veranda dhe vreshtat e Radosavljeviq janë djegur nga ‘banditë të Vuçiqit dhe Radoiçiqit”.

Go to TOP