Kombëtare

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

Mëngjesin e sotëm ka vdekur në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me Covid-19.

67-vjeçari me inicialet Ll. N. ishte prej 10 ditësh i sëmurë dhe po trajtohej prej katër ditësh në terapi intensive në gjendje të rënduar, i intubuar. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor, pacienti që vuante nga hipertensioni, nuk arriti të mbijetojë.

67-vjeçari është viktima e dhjetë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Mbrëmjen e djeshme ndërroi jetë një paciente nga Vlora, me inicialet L. M., e shtruar prej 4 ditësh në spitalin infektiv dhe në dy ditët e fundit në terapi intensive në gjendje të rëndë./tch/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483