Bota

Rritet numri i vdekjeve në Francë

Franca ka raportuar për 292 vdekje të reja nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 2,606.

Vendi ka numrin e pestë të vdekjeve në botë pas Iranit, Kinës, Spanjës dhe Italisë.

Qeveria ka ndërmarrë masa të ashpra të izolimit, duke mbyllur shkolla, parqe dhe veprimtari tjera.