SPORT

Rrahje masive ne Gjenevë mes lojtarëve kosovarë dhe zviceran

Në Versoix afër Gjenevës një ndeshje futbolli përfundon në “linçimin kolektiv” mes Klubit furtblisatik të kësaj komune dhe KF “Kosova” Një përleshje e përgjithshme shpërtheu të dielën në mëngjes në ndeshjen për titullin e kampionit në mes ekipit të Versoix dhe KF “Kosova”.

Një ndeshje e ligës së katërt, një nga nivelet më të ulta. Dy lojtarë u shtruan në spital, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” nga Zvicra.

Kryetari i KF “Kosova” në Gjenevë kërcënohet me vdekje!.. Ambasada dhe konsullata kosovare në Zvicër heshtin, nuk kanë dënuar këtë rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.