SPORT

Ronaldo shënon golin e tretë duke shkaterruar Atleticon e Simeone(VIDEO)

Minuta e 84-t është me fat për bardhezinjtë.

Juventus ka eliminuar Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve, kështu duke e mposhtur me rezultat 3:0, ndërsa me rezultat final 3:2.

Bernardeschi pengohet brenda zone dhe ka penallti. Ronaldo gjuan nga pika e bardhë dhe shënon golin e tretë, i cili tashmë e kualifikon Juventusin.