SPORT

Ronaldo shënon në ndeshjen e 1000-të, barazon rekordin e Serie A

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka barazuar rekordin e Serie A duke shënuar gol në njëmbëdhjetë ndeshje rresht. Superylli portugez shënoi në ndeshjen që Juventusi po e luan në udhëtim ndaj SPAL-it, në kuadër të javës së 25-të të Serie A.

Për Ronaldon është ndeshja e 1000-të në futbollin senior, për klube e përfaqësuese.

Ronaldo shënoi për 1:0 në minutën e 39-të, duke barazuar rekordin që e mbajnë Fabio Quagliarella dhe Gabriel Batistutua. Quagliarella shënoi në njëmbëdhjetë ndeshje rresht edicionin e kaluar për Sampdorian, ndërsa Batistuta e arriti këtë në vitin 1994 për Fiorentinan.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.