SPORT

Ronaldo shënon golin numër 700 në stadiumin ku bëri të parin (VIDEO)

Portugalia fitoi me rezultatin 3-0 ndeshjen ndaj Luksemburgut.

Nuk mund të mungonte në këtë takim dhe goli i Cristiano Ronaldos të cilin po e kërkonte me ngulm.

Ylli Juventusit shënoi në minutën e 65 në gol fantastik duke i çuar shifrat e sfidës në 2-0.

Me këtë gol të shënuar 34-vjeçari arriti në kuotën e 700 golave në karrierë.

Për t’u theksuar është se Ronaldo sot shënoi golin e tij të 700-të në stadiumin ku kishte shënuar golin e tij të parë.