SPORT

Ronaldo dëshiron të blejë edhe një tjetër klub

Futbollisti i famshëm brazilian, Luis Nazario De Lima, i njohur si Ronaldo, ka vendosur të blejë një tjetër klub.

Ronaldo, i cili konsiderohet si një nga më të mirët e të gjitha kohërve, tashmë ka në pronë 51 për qind të aksioneve te Real Valladolid, dhe shumë shpejtë pritet të blejë edhe një tjetër klub, tani në Portugali.

Këtë Ronaldo e ka zbuluar në një konferencë në Lisbonë.

“Unë jam duke kërkuar një tjetër klub të ri për ta blerë. Në fillim isha i përqëndruar në Premierligë, por do të më duhej një buxhet më i madh për atje, klubet janë të shtrenjta atje. Unë u ktheva në Portugali, dhe ende jam në kërkim të një klubi për të investuar”, ka deklaruar fenomeni.

Ronaldo si lojtar ka luajtur për PSV, Barcelonën, Interin, Milanin dhe Real Madridin.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483