SPORT

Ronald Koeman dëshiron mesfushorin e Liverpool në rolin kryesor të Barcelonës

Wijnaldum ka vetëm një vit nga marrëveshja e tij me Liverpool dhe bisedimet për një të re ende nuk do të zhvillohen

Raportet që vijnë nga Barcelona të cilat sugjerojnë se Wijnaldum tashmë ka rënë dakord për kushtet me klubin e La Liga janë të pasakta.

Wijnaldum, 29 vjeç, është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij aktuale dhe kuptohet se dëshiron të qëndrojë në Anfield nëse mund të arrihet marrëveshja për një zgjatje.

Sidoqoftë, negociatat për zgjatjen e asaj kontrate ende nuk kanë ndodhur.

Menaxheri i Liverpool, Klopp këmbënguli javën e kaluar ai ishte i qetë për situatën e kontratës së mesfushorit të tij dhe ende nuk ka pasur asnjë kontakt midis dy klubeve.

Koeman ka punuar ngushtë me mesfushorin e Liverpool gjatë kohës që ishte shef i Holandës.

Wijnaldum do të jetë 30 vjeç në nëntor. Ai u transferua në Liverpool nga Newcastle United në një marrëveshje 25 milion £ në korrik 2016.

Që nga ajo kohë, ai ka shënuar 19 gola në 186 paraqitje nën Jurgen Klopp.

Liverpool ka qenë vazhdimisht i lidhur me Thiago Alcantara të Bayern Munchen gjatë gjithë verës.

Është e kuptueshme që kampionët e Premier League do të shikojnë të sjellin një mesfushor vetëm nëse një do të largohet.

/Kosova.info/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.