Kosova

Rohde: Gjermania është partner i palëkundur në rrugën e Kosovës drejt BE-së

Raporti i Progresit i është dorëzuar presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti.

Raporti atyre u është dorëzuar nga  shefi i BE-së në Kosovë.

E në lidhje me këtë, ka reaguar në një postim në Twitter, ambasadori gjerman në vend, Jorn Rohde. Ky i fundit ka thënë se Gjermania vazhdon të jetë një partner i palëkundur në rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE.

“Gjermania vazhdon të jetë një partner i palëkundur në rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE”, ka shkruar ai.

Shfaq më shumë