Show Biz

Rita Ora shijon jetën e natës në Londër

Ajo kaloi disa muaj në mbyllje në Cotswolds përpara se të shijonte një udhëtim të shkurtër në Paris.

Dhe Rita Ora dukej e lumtur që u kthye në tokën e saj në Londër, ndërsa gëzoi një natë në qytet me mikun më të mirë, Vas J Morgan të dielën, shkruan DailyMail.

Këngëtarja e hitit “Hot Right Now”, 29 vjeçare, dukej me lehtësi elegante kur doli në Kensington veshur me një xhaketë të zezë, xhinse grisi xhinse dhe sako të zezë.

Shqiptarja dukej edhe më shkëlqyese e veshur me një rrip të bardhë dhe me një gjerdan argjendi të çuditshëm.

Rita shfaqi këmbët e saj të tonifikuara në xhinse të modës, ndërsa merrte vëmendje me pedikyrin e saj të gjelbër.

Pavarësisht orës së vonë, Rita rrëshqiti në disa nuanca të lyera në fytyrë për të kompletuar pamjen e saj. Dhe për aksesorë kishte vënë vathë të mbështjellë dhe një tufë unazash shndritëse.

Deri kohët e fundit, Rita ishte në një shtëpi në fermë me qira në Cotswolds por sa më shpejt që kufizimet e bllokimit u lehtësuan, këngëtarja u largua për në Paris.

Rita e kaloi periudhën e izolimit duke punuar në muzikë të re, ndërsa gjithashtu duke shijuar kohën me miqtë e saj në fshat.

Përderisa ajo mund të ketë jetuar në luks, Rita ishte pak zemërthyer sepse nuk ishte në gjendje të shihte nënën e saj Vera.

Vera, e cila jeton në Londër, u kthye në vijën e parë të NHS (Shërbimi i Shëndetit Kombëtar në Angli) për të punuar në shëndetin psikiatrik mes krizës së coronavirusit.

Rita gjithashtu mbeti e pikëlluar nga humbja e gjyshes së saj të dashur, Fatmush Bajraktari, e cila ndërroi jetë muajin e kaluar.

Këngëtarja shkoi në Instagram për të ndarë lajmin me 16.1milion ndjekësit e saj, ndërsa i bëri një dedikim prekës gjyshes së saj e cila jetonte në Kosovë.