Show Biz

Rikthehet Lady Gaga, publikon këngën e re “Stupid Love”

Mbretëresha e popit është rikthyer. Stupid Love, singëlli i ri i Lady gagës, kënga e parë e atij që do të jetë albumi i gjashtë i saj, është publikuar. Albumi sidoqoftë, mbetet ende i mbështjellë me mister.

Albumi, është edhe i pari për artisten që nga Joanne, disku i dalë në 2016 dhe duket se mban edhe këngët e lidhura me filmin A star is born, me Bradley Cooper; “Shalloë”, “Always Remember Us This way” dhe “I’ll Never Love Again”.

A stupid love ndërkohë shënon një kthim tek dance popi dhe tek ngjyrat e albumeve të para të yllit të popit, the fame dhe born this uej. Në videon që shoqëron singëllin, Lady Gaga transformohet në një heroinë që duket e dalë nga një film i viteve 90, me flokë të kuq dhe make up pink, dhe me një estetikë luftëtareje që përqafon mitet ikonografike si sailor moon dhe pauer ranger.

Në katër vitet e fundit, artistja i është dedikuar edhe aktrimit, me debutimin në filmin a star is born, dhe ka qenë madje edhe kandidate në ceremoninë e oskarëve si aktorja më e mirë. Ndërkohë që me shallow, kolonën zanore të filmit, ajo e rrëmbeu statujën për këngën më të mirë origjinale. /tch/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.